Hallo, мене звати Марія і я залюбки поділюся з тобою своїм досвідом та досвідом своїх друзів, аби ти не зволікав і побачив світ, поки ще навчаєшся!

Отож, я маю двократний досвід роботи у Німеччині (прекрасний, між іншим), тому нумо відповім на FAQ 🙂

Скільки грошей я привезу в Україну?

Потрібно почати з того, що у кожного роботодавця свої умови. Але зупинимося на середніх цифрах: студент може забрати з собою від 3000 євро нетто (чистими) – за умови, що він працює 3 місяці та не скупає по дорозі додому всю Galeria Kaufhof (щось типу нашого ЦУМу).

Що по їжі та житлу?

Усім цим займається роботодавець. Ні, тобі не потрібно буде займатися питанням пошуку житла, воно завжди буде недалеко від роботи, а плата за нього (150-400 євро/місяць) буде вираховуватися із твоєї ЗП. Запамятай ось що: яким би не було житло, що надається роботодавцем, воно У БУДЬ-ЯКОМУ випадку буде у 12 разів кращим, ніж наші студентські гуртожитки (і завжди чисті і без “гостей”), тобто за німецьким стандартом.

Те саме стосується і їжі: нас, наприклад, годували в італійському ресторані у рахунок зарплати (за собівартістю, а це досить дешево), але якщо можливості харчуватися на місці роботи немає, то роботодавець надає усі зручності та умови для самостійного приготування їжі.

Чи важка робота?

Залежить від твого ставлення. Чому у студентів виходить така заробітна плата? Тому що німці чекають якісної роботи, що пропорційна оплаті. Ні, програма не передбачає рабських умов, але належного виконання обов’язків протягом усіх робочих годин – так. Якщо пам’ятати, для чого ти там працюєш, весь цей час стане незабутнім позитивним досвідом!

Бонуси

Мої друзі багато разів розповідали мені про те, що у них були ширші можливості заробити: їм надавали нічні години та роботу у святкові дні за бажанням з надбавкою до 15%. У нас з дівчатами все сталося трохи по-іншому: ми викликали довіру у директора ресторану, тож мали можливість позмінно працювати у вечірньому бістро, де можна було самостійно розпоряджатися касою, обслуговувати гостей та заробляти Trinkgeld (чайові)!

До того ж, якщо налагодити стосунки з німецьким керівництвом, виконувати все чітко за планом, то тебе може чекати дуже приємне ставлення та, навіть, письмова рекомендація на твою подальшу роботу від зарубіжного роботодавця. Наш шеф пригощав нас напоями у тому самому бістро:)

До речі, робота у Німеччині – це також чудова можливість зустріти гарних друзів!

Вільний час та подорожі

Цей плюс очевидний, але я дуже хочу поділитися своїм досвідом. Ми працювали обабіч моря, тому майже увесь вільний час ми гуляли та бігали набережною і приймали сонячні ванни.

Крім того, незважаючи на те, що містечко у нас маленьке, поруч було viel los (багато чого відбувалося): круїзи на лайнері, парк розваг, дискотеки на пляжі, радвеги (велошляхи) через весь острів з лісами. А найголовніше те, що заробітна плата і чайові дозволяють усе це побачити, випити освіжаючі коктейлі та з’їсти чудові німецькі вафлі!

А ще у тебе будуть кошти для пан’європейських подорожей, ба більше – всесвітніх!

Не зволікай, будь ласка, все досить просто, і увесь світ у твоїх руках!

error: Content is protected !!