Тут ми зібрали найпопулярніші питання стосовно роботи в Німеччині для студентів

Не знайдеш відповіді на своє питання, пиши!

👇

Які документи повинні надати студенти для роботи в Німеччині?

1. Готовий біометричний закордонний паспорт.

2. Довідку із ВНЗ на спеціальному бланку Біржі праці Німеччини (ми надамо блан і зразок заповнення).

3. Довідка від ВНЗ з перекладом на німецьку мову, у якій вказано, що студент навчається в даному ВНЗ (ми надамо зразок).

Де можна прочитати відгуки про вашу роботу?

На нашій сторінці Instagram, Facebook та Google Business можна знайти відгуки реальних людей і написати їм.

З чого потрібно почати оформлення на програму?

Будь ласка, заповни анкету учасника за цим посиланням. Далі ми зв’яжемося з Тобою і повідомимо про подальші кроки.

Чи грає роль, яку спеціальність вивчає студент чи з якого факультету? Це програма виключно для німецьких філологів?

Ні, не грає. Брати участь у програмі до Німеччини можуть абсолютно усі студенти ВНЗ незалежно від їх спеціальності та знання німецької чи англійської мов.

На який період студенти можуть їхати на роботу до Німеччини?

Студенти мають право працювати 90 днів на рік протягом своїх літніх канікул.  Ми шукаємо студентів на період 1.06.2022 – 31.08.2022. Звичайно, маємо варіанти і для інших дат.

Чи виготовляється віза для учасників?

Ні. Усі учасники використовують біометричні закордонні паспорти для перетину кордону ЄС.

Чи проводите ви презентації, де можна було б зустрітися із представниками агенції Юнікс?

Так. Ми регурярно проводимо вебінари для студентів. Слідкувати за анонсами подій можна в нашій вайбер-спільноті ЮНІКС. РОБОТА В НІМЕЧЧИНІ, сторінках в Instagram, Facebook.

Чи обов’язково приїжджати до Києва для оформлення на програму?

Ні, подати заявку на участь та пройти оформлення можна повністю дистанційно. Заповни цю анкету учасника і очікуй на дзвінок.

Ви надаєте список вакансій?

Список актуальних вакансій ви можете знайти на нашій сторінці Instagram, Facebook.

Яка вартість ваших послуг? Які етапи оплати?

Вартість наших послуг відрізняється в залежності від вакансії тому напиши нам, щоб дізнатись точну сумму. Оплата за послуги відбувається частинами: 25% після реєстрації на програму, решта – після отримання першої заробітної плати у Німеччині.

Які ще витрати, пов’язані із програмою, на мене чекають?

Учасники самостійно купують квитки до Німеччини та медичну страховку для виїзду. Орієнтовна вартість проїзду: 100 євро на автобус (в одну сторону). Орієнтовна вартість медичної страховки складає 600 грн на увесь період роботи. Учасникам також потрібно мати кишенькові кошти на перший місяць життя у Німеччині. 200 євро буде достатньо.  

Чи потрібно мені купувати медичну страховку?

Так. Проте ми надамо рекомендації стосовно варіантів оформлення страхування.

Чи буде у мене WI-FI в наданому житлі в Німеччині?

Швидше за все, ні. Тому для зв’язку і доступу в інтернет буде зручніше придбати німецьку сім-карту. Також інтернет може бути в найближчих кафе, ресторанах, готелях і на робочому місці.

Чи підійде ця програма студенту, який ставить за мету заробити гроші?

Цілком. Робота у сфері послуг передбачає погодинну оплату від 12 євро на годину (при роботі 35-50 годин на тиждень). Також, ми б рекомендували цю програму студентам, які хочуть цікаво провести літо, отримати досвід роботи в мультинаціональному колективі, подорожувати Європою, значно поліпшити свою німецьку мову або планують навчатися у Німеччині.

Де проживають учасники програми та скільки платять за оренду?

Усі учасники програми забезпечуються житлом. Вартість житла варіюється від 250 до 450 євро на місяць з людини. Деякі роботодавці надають житло безкоштовно. Орендна плата береться із заробітної плати учасника. Як правило, учасники проживають у квартирах разом із іншими студентами. 2-4 людини на кімнату. Інколи учасників розміщують в Університетських гуртожитках. Усі умови проживання відповідають німецьким стандартам. Усі умови оренди будуть відомі учаснику задовго до виїзду.

Яка офіційна назва програми? Де про неї можна прочитати?

Програма має офіційну назву Ferienbeschäftigung. Її ще знають під назвами Ferienjobzav, Ferienjob, що перекладається українською як “працевлаштування протягом канікул”. Детальніше про умови програми можна ознайомитися на офіційному сайті Біржі праці Німеччини (є німецька та англійська версії сайту).

В чому переваги програми Ferienjobzav, Ferienbeschäftigung, Робота в Німеччині?

Це на 100 відсотків легальний спосіб роботи в Німеччині. Дозвіл на роботу видається Біржою праці (ZAV) та підтверджує право студента працювати на конкретного роботодавця визначений період часу. Таким чином, учасники знатимуть, що їх роботодавця було перевірено та підтверджено його репутацію.

Які роботи студентам зі знанням мови ви пропонуєте в Німеччині? Скільки робочих годин на тиждень мають учасники? Чи матимуть учасники вихідні?

Ми пропонуємо студентам роботу в ресторанах, мережах фаст-фуд, кафетеріях, логістичних центрах. Студенти матимуть від 35 до 50 робочих годин на тиждень. Роботодавці самостійно визначатимуть кількість годин для кожного працівника залежно від старанності працівника, погодних умов, які впливають на потік клієнтів, та інше. Учасники матимуть мінімум 1 вихідний на тиждень.

Який рівень німецької мови ви вимагаєте від кандидата?

Ми просимо, щоб кандидати на певні вакансії володіли німецькою мовою на рівні не нижче А2 вже на момент звернення до нас, якщо мова йде про вакансії у сфері послуг. Звичайно, чим вищий рівень німецької має кандидат, тим більші в нього шанси пройти співбесіду та отримати кращу пропозицію роботи. Також, робота в Німеччині вимагає від студентів високої самоорганізації та дисципліни.

Яка роль Біржі праці (ZAV)?

ZAV це відділ при Біржі праці Німеччини, який відповідає за працевлаштування іноземців в Німеччині. Цей відділ приймає запити на працевлаштування, перевіряє інформацію про аплікантів та роботодавців, і, в результаті, виносить рішення про те, чи видавати конкретному апліканту письмовий дозвіл на роботу в Німеччині.

Який рівень заробітної плати мають студенти?

Студенти отримають від 12 євро на годину. Щороку рівень оплати росте.

Чи можуть студенти заочної форми навчання брати участь у програмі Робота в Німеччині?

Так, за умови, що вони мають біометричний закордонний паспорт.

Чи шукаєте ви роботи на замовлення?

Ні. Ми пропонуємо лише вакансії, що надаються нашими партнерами з Німеччини. 

Чи сплачують студенти податки із заробітної плати? Чи можна буде ці кошти повернути та скільки відсотків?

Так, учасники програми  будуть сплачувати податок на заробітну плату. Орієнтовно 11-14 відсотків щомісяця. Ці кошти можна буде повернути.  За умови, що студент заробив в Німеччині до 8 тис євро, можна буде повернути 100% сплачених податків. Ми допоможемо студентам заповнити заявку та зібрати необхідні документи на повернення податків. Детальніше про це можна прочитати у цьому розділі.

Чи складно мені буде працювати серед німців? Як вони ставляться до іноземців?

Німці досить толерантні. Вони звикли, що в колективі є працівники різних національностей. Тому в них не має упередженного ставлення до іноземців.

Пройди цей тест, щоб перевірити на скільки легко тобі буде влитись в німецький колектив.

Залишились запитання, готовий реєструватися на програму але не знаєш з чого почати? Напиши нам у месенджери і ми дамо більше інформації!

error: Content is protected !!