Як ви, напевно, знаєте, сплачені із заробітної плати у Німеччині податки можна повернути. На жаль, українські громадяни не завжди обізнані про проблеми, які можуть виникнути при подачі документів на повернення податків та про шляхи їх вирішення.

В цій статті йтиметься про 2 поширені випадки описані на реальних кейсах. Поїхали.

Випадок 1. “Я точно платив податки. Нам про це сказав наш німецький шеф. Зараз, правда, він чомусь не відповідає на мої листи в яких я прошу надіслати мені Lohnsteuerbescheinigung”.

Це досить поширена ситуація. Що ж відбувається? На словах дійсно виглядає ніби ви сплачували податки (ну принаймні на паперах, які показує вам шеф), але є різниця між “говорити” і “робити”. Ключове питання тут ось в чому “а податки насправді було сплачено?”.

Відповідь на це питання може дати лише документ під складною назвою Lohnsteuerbescheinigung. Цей документ видає вам роботодавець. Цей документ є звітністю роботодавця перед податковою: “так, ця людина в мене працювала. Ось конкретний період його роботи, ось сума заробленого…..а ось сума вирахованих з його заробітної плати податків”.

Які ризики несе відсутність цього документу?
Роботодавець міг взагалі не звітувати в податкову про вашу роботу – виходить по факту, що ви в нього не працювали…..а це означає що і податки за вас він не повинен платити. Немає людини – немає податків. Звичайно, насправді податки були. Просто вони не дійшли до податкової, а залишилися на рахунку роботодаця на згадку про вас.
Що робити?
Якщо ви тільки плануєте працювати у Німеччині і у вас немає причин сліпо довіряти роботодавцю – просіть Lohnsteuerbescheinigung одразу після завершення роботи.
Якщо ж ви вже повернулися – тисніть на роботодавця та вимагайте документ. Погрожуйте заявою до податкової – у вас залишився дозвіл на роботу в цього роботодавця. Використайте його.

Випадок 2. “Я маю від роботодавця абрехнунги за кожен місяць моєї роботи (примітка. це документи де вказана інформація про кількість відпрацьованих годин за конкретний місяць, сума сплачених податків та інші відрахування) . Також, я маю від роботодавця Lohnsteuerbescheinigung але проблема в тому, що цифри щодо вирахованих податків не співпадають із абрехнунгом. Чомусь в Lohnsteuerbescheinigung вказана менша сума податків ніж в абрехнунгах. На який документ мені орієнтуватися? Чому між документами є різниця?”.

Перше. Сума вирахованих податків, що вказана в абрехнунгу (в документі за останній місяць можна знайти підсумок усього періоду роботи) та в Lohnsteuerbescheinigung не повинна відрізнятися.
Друге. Саме на Lohnsteuerbescheinigung слід орієнтуватися при подачі документів на повернення податків. Ці суми податків і було надіслано до податкової як звіт.

Якщо ви бачите, що в Lohnsteuerbescheinigung вказано менше податків ніж в останньому абрехнунгу….значить роботодавець взяв з вас більше коштів, а податків сплатив насправді менше. Різницю залишив у себе на рахунку на згадку про вас.

Що робити?
Якщо ви тільки плануєте працювати в Німеччині, візьміть цю інформацію до уваги і контролюйте цифри в документах. Обов’язково вимагайте Lohnsteuerbescheinigung після завершення роботи – таким чином ви матимете змогу самостійно порівняти суми в обох документах і переконатися, що в них немає відмінностей. Якщо ж відмінності є, ви зможете вимагати пояснення та виправлення цифр.
Якщо ви вже працювали в Німеччині і це ваш випадок, вимагайте від роботодавця пояснень та негайної реакції, заміни документу і сплати додаткових сум до податкової. Важливо пам’ятати, що податкова оперує (може розпоряджатися) лише тими коштами, що надійшли від роботодавця по факту, а не тими, що роботодавець мав би заплатити.

Сподіваємося, що ця інформація стане вам корисною.
Ми, як завжди, будемо раді почути від вас реакцію на цю статтю. Не погоджуєтесь із чимось в статті? Повідомте нам про це.
Маєте друзів, кому інформація вище буде корисною, надішліть їм посилання.

Дякуємо за увагу.

error: Content is protected !!