Автор – Віта Томахів, учасниця програми. Літо 2019
Моя поїздка до Німеччини була майже випадковою, а краще сказати – зовсім незапланованою. Втім, ця подорож   зробила літо 2019 – одним з найкращих. 

Як і в дуже багато студентів, у моїй голові давно були вкорінені стереотипи про німців, як націю дуже строгих людей, інколи занадто пунткуальних, надзвичайно працьовитих, перфекціоністів, трохи “закритих” а також людей із специфічним почуттям гумору. 

Насправді, німці дуже позитивні люди, з неймовірною харизмою. Ця нація вважається однією із найвпливовіших у світі, і недарма. Німці завжди допоможуть, навіть якщо у них про це не просиш. Це люди, у яких дуже багато терпіння, адже вони завжди спокійно все розказують, показують, навчають. Звідси, відпадає ще один стереотип про знервованих та різких німців.  Якщо порівнювати їх з американцями, то вони набагато щиріші, у них немає фальші, адже вони ніколи не будуть посміхатися в обличчя, коли у них невдалий день.  Вони справді працьовиті та пунктуальні.

Незрозумілий стереотип про закриту націю, адже німці зовсім не є такими. Вони люблять поговорити, пожартувати і «підколоти», тому з німцями ніколи не буває нудно.

Про саму країну. Першим словом-синонімом, що приходить на думку є слово «комфорт». У Німеччині все створено для того, аби кожна людина почувала себе якнайкомфортніше. Німці – нація, яка мислить дуже раціонально. Це яскраво виражено у повсякденному житті. Наприклад, щоб поїхати в інше місто, потрібно скористатися 3 різними видами транспорту: автобусом, паромом, швидкісним потягом-електричкою. І для цього всього, тобі варто купити лише 1 квиток, який буде діяти на всі ці види транспорту. Знайти щось нелогічне у цій країні буде вкрай важко.

Тепер ближче до суті самої програми, роботи, та умов проживання.

Почнемо з житла. Коли мені вперше показали мою кімнату, у мене не було ніяких слів, окрім «дякую». Сказати, що я вражена якістю – нічого не сказати. Ми жили у будинку, в якому було декілька кімнат, а кожній кімнаті по 2 людини. Мінімалізм, стиль, краса – ті слова, якими я можу описати наше житло. Всі кімнати просторі, світлі, а меблі – білі та нові. Для кожного є окрема шафа, тумбочка, ліжко та крісло, постіль і навіть комплект рушників. Ванна та туалет – окрема для кожної кімнати. У будинку є також велика кухня, яка забезпечується декількома холодильниками, всім необхідним посудом, духовками, мікрохвильовою та навіть посудомийними машинами. Біля виходу з будинку є пральна кімната, де можна попрати одяг і одразу посушити в спеціальних сушилках.

У вітальні є великий плазмовий телевізор, де у вільний від роботи час можна дивитися улюблені фільми на Netflix, або слухати музику на Youtube. 

Велика кухня дозволяє завжди збиратися з сусідами на обід, сніданок чи вечерю, або просто на вечірки, що дозволяє спілкуватися з людьми, з різних куточків планети, які, як і ти, приїхали на свою літню програму обміну. Це безцінний досвід та безліч нових знайомств. Зокрема, у такий спосіб, можна пізнавати культуру не лише німців, але й грузинів, киргизів, казахів та інших.

За бажанням, можна взяти безкоштовно в офісі велосипед і покататися або поїхати ним по своїх справах у інше місто чи просто на шопінг в супермаркет. 

Вся територія нашого комплексу оточена морем, пляжем та лісом. Тому, кожен знайде для себе відпочинок, який є для нього комфортним: засмагати на пляжі чи прогулятися серед дерев в лісі.

Наше житло знаходиться на території комплексу, де ми працюємо, тому час для того щоб дістатися на роботу складає 2-3 хвилини.

Я працювала у ресторані. Загалом, допомагала готувати шеф-поварам на кухні, а також під час вечері та сніданків заповнювала зал ресторану їжею (у закладі був шведський стіл).

Шефи і співробітники завжди питали, чи не потрібна допомога і чи все добре та з розумінням ставилися, якщо потрібно відлучитися. Графік роботи чергувався, що дуже добре. Адже одного тижня ти працюєш зранку з 6:00-14:30, а іншого 13:00-21.30. Тому і висипаєшся, в період, коли працюєш у вечірню зміну і маєш практично вільний день після обіду, в іншому випадку.

Кожного тижня ти працюєш по 40 годин. Тобто це 5 робочих днів по 8 годин і 2 вихідні. Вихідні можуть бути спарені, а можуть бути розкидані на початку і в кінці тижня. Тому, у тебе завжди буде достатньо часу, щоб просто відпочити, або поїхати в інше місто подорожувати: Берлін, Гамбур та інші.

Кожного дня у тебе є обов’язкова перерва на обід – 30 хвилин. В цей час ти можеш збігати додому, або поїсти прямо на роботі за купон, який можна для цього придбати за 1 євро. Їжа кожного дня різна і можна вибирати, що саме їсти. На вибір завжди є м’ясо, салати, фрукти та щось з гарніру. Словом, навіть в Україні важко знайти заклад, де можна так наїстися за 1 євро.

Це в загальному те, що потрібно знати перед поїздкою. А краще – їдьте самі і отримайте неймовірний досвід, емоції та спогади на все життя, а компанія Unics – вам у цьому допоможе, адже саме завдяки їй, це літо стало одним з найкращих і незабутніх!

error: Content is protected !!