Цього року – 2021 – німці святкували Великдень 4 квітня, в Україні ж свято відбудеться вже незабаром – 2 травня. Ми вирішили дізнатися, чи багато у нас з німцями різниць у великодніх традиціях? І виявилося, що достатньо: єдине, що збігається – це фарбовані яйця, для яких фарба продається в усіх магазинах. Але і тут відмінність: у Німеччині також продаються вже готові фарбовані яйця ¯\_(ツ)_/¯

1. Дерева, прикрашені фарбованими яйцями

Цю традицію дуже рідко можна побачити у нас – в основному, так роблять лише ресторани. Таке прикрашання дерев пов’язано із тим, що зазвичай Великдень припадає на такий час, коли дерева ще не зелені, тому фарбовані яскраві прикраси мають пришвидшити прихід весни.

2. Кролик

Ще одним символом Великодня у Німеччині є Великодній кролик. За традицією він ховає фарбовані яйця у саду, а діти їх шукають. Прийнято дарувати кроликів з шоколаду разом з крашанками. Чому саме кролик? Тому що і він, як і яйця є символами родючості, нового життя, а поява кроликів також означає прихід весни.

3. Солодощі

Німці, окрім шоколадних кроликів, також дарують шоколадні яйця, шоколадних овечок та баранів. Усі солодощі вони складають у маленькі корзинки, які навіть мають окрему назву – der Osterkorb.

4. Як на Різдво

Великдень – це сімейне свято, і в Німеччині воно не поступається важливістю Різдву. Сім’ї проводять час разом, ідуть на прогулянку, обмінюються подарунками, дарують одне одному великодні кошики.

5. Вихідні

Німці святкують Великдень цілих чотири дні – Страсна п’ятниця, Страсна субота, Великдень та понеділок після Великодня. Щоправда, у Німеччині супермаркети та великі магазини не працюють у святкові дні та у неділю, тому у суботу перед відпочинком у магазинах починається справжній аншлаг. Популярно їздити у невеликі відпустки на ці свята.

6. І знову як на Різдво

Скоріш за все, ви бачили різдвяні віночки, які вішають на двері, хоча б у фільмах. Вони мають вигляд пташиного гнізда – також символ нового життя. Останнім часом Різдвяна традиція перекочувала і у Великодню, тож такі вінки можна часто зустріти при вході до німецької оселі.

7. Багаття

У наших традиціях розводити великі багаття на Івана Купала або ж на Масляну, але у німців багаття горять у вечір перед Великоднем – по суботах. Вогонь палає кілька годин, часто для підтримання святкової атмосфери навколо багаття організовуються невеликі ярмарки та Великодні концерти.

8. Щасливого Великодня!

“Frohe Ostern!”
“Ein frohes Osterfest!”

Саме такими словами зустрічають одне одного німці, бажають радості, щастя, благополуччя, сімейного затишку.

error: Content is protected !!