Якщо ви вчите німецьку мову або збираєтеся на роботу в Німеччину, вам, напевно, цікаво опинитися серед їхнього менталітету, дізнатися, як живуть німці, яка у них історія і культура. І тут можна зустрітися з таким поняттям як “культурний шок”, коли ви зі своїми уставами і поглядами приїжджаєте в іншу країну, і багато, що відбувається навколо вас, просто не вкладається в ваші поняття норм і не збігається з вашою логікою. Сьогодні ми поговоримо про 5 речей, які не рекомендується або зовсім заборонено робити в Німеччині. Ви дізнаєтеся, чим обернеться для вас використання торрент-трекерів, в якій ситуації краще привітатися з незнайомцем в Німеччині та як німці реагують на фізичний контакт.

1. Не ігноруйте незнайомців

Якось один німець жив в Росії і за своєю звичкою вітався з сусідами по поверху. Велике було його здивування, коли після чергового “Добрий день” до нього підійшов хлопець і запитав: “Ви, напевно, не звідси? Якщо ви вітаєтеся з місцевими людьми, вони це сприймають як бажання поговорити з вами”. У Німеччині ж ви роками можете жити з сусідом на одному сходовому майданчику, кожен день вітатися з ним, але не заводити розмову – це нормальна для Німеччини ситуація, звичайна ввічливість і не більше.
Німці дуже люблять ходити в походи по лісах, і навіть тут потрібно бути готовим привітатися з людиною на стежці, так прийнято!

2. Торрент-трекери

Це особлива тема і пов’язана вона із захистом авторських прав в Німеччині. Уже давно в усьому Євросоюзі діє правило, що ви не можете просто так безкоштовно завантажити контент з накладеним на нього авторським правом, і це правильно, коли автор має право отримувати гроші за те, що він створив. Тому, якщо ви перебуваєте тимчасово в Німеччині, не варто скачувати фільми, музику і книги, тут це карається! Ситуація від німецьких друзів: один хлопець летів до своїх друзів на літаку. Він почав завантаження серіалу через торрент на території нашої країни, а закінчилася вона автоматично в будинку у друзів. В результаті через тиждень друзі отримали рахунок в 1500 Євро за порушення авторських прав і завантаження “піратських” матеріалів ¯\_(ツ)_/¯

3. Тактильний контакт

Тема про те, яка фізична відстань між німцями вважається прийнятною. Відразу обмовимося, що тема фізичного контакту спірна, тому на це питання просто варто звернути увагу. У наших країнах нормально товпитися в вагонах метро і іншому транспорті. Враження складається таке, що у німців фізична межа починається раніше – вони просто зупиняються перед вагоном, але, можливо, просто складаються такі умови пасажиропотоку. У будь-якому випадку, німці точно більш яро оберігають свої кордони – як фізичні, так і психологічні, завжди ставлять свої бажання на перше місце. В такому випадку обійдіться лише рукостисканням і дозвольте німцеві самому вибрати зручну дистанцію між вами.

4. Не час для танців

Можливо, це звучить трохи дивно. У Німеччині досить багато релігійних свят, і у німців такі дні – неробочі. Німеччина така країна, в якій католицька і протестантська церкви відіграють велику роль. З цієї причини в Німеччині існує закон, який говорить, що в такі свята як, наприклад, Великдень не можна проводити гучні розважальні заходи. При цьому є один обхід: все це працює тільки до 21:00. Після 9-ї години вечора веселитися можна! Все це, звичайно, відносно, але вносить свій маленький відбиток в місцевий колорит.

5. Ruhezeit

З 20:00 до 8:00 і з 12:00 до 14:00 в Німеччині заборонено шуміти. У вихідні та свята діють заборони на танці в громадських місцях. Також в деяких регіонах країни в такі дні заборонені спортивні заходи, переїзд в новий будинок і ремонт. А неділя вважається тихим днем – не можна навіть скляні пляшки утилізувати, мовляв, дзвенять занадто голосно.

Підсумок: Німеччина – інша планета. Але якщо знати деякі правила, то ніякої проблеми під час вашого перебування там не виникне! 🙂

error: Content is protected !!