У статті мова ітиме про німецькі ВНЗ і особливості німецької освіти.
Але найперше хочемо наголосити: щоб отримати інформацію з перших вуст і подивитися власними очима на людей, що там навчаються, і менталітет, який вас оточуватиме, ну просто не можна не поїхати на роботу в Німеччину – на 3 або й на 10 місяців🙂

Види вищих навчальних закладів Німеччини

У Німеччині безліч приватних та державних ВНЗ, до того ж кількість приватних тільки збільшується, а навчання у них достатньо дороге, у державних – безкоштовне. Цей факт не може не радувати українців, що хочуть отримати німецьку освіту (чому вона така бажана, ми розповімо нижче).

Тут ВНЗ діляться за схожою на українську системою:

  • Universität – університет;
  • Technische Universität – технічний університет;
  • Pädagogische Hochschule – педагогічний університет;
  • Тheologische Universität – теологічний університет;
  • Fachhochschule – університет прикладних наук;
  • Verwaltungs-Fachhochschule – університети адміністративного управління;
  • Аkademie – академія;
  • Kunsthochschule – університет культури.

Трохи про переваги
або
Все інакше

Навчання є безкоштовним.У багатьох ВНЗ відсутні вступні іспити (необхідні лише оцінки з атестату).
Є вступний рік, щоб мати можливість звикнути до системи та мови (Studienkolleg).Навчатися можна і англійською мовою.
Система освіти Німеччини постійно вдосконалюється (держава виділяє на розвиток освіти чималий бюджет).Німеччина виховує висококваліфіковані кадри, що для випускників означає високооплачуване робоче місце.
У процесі навчання надається багато практики, групових проектів та навіть поїздок, що стосуються дисциплін.Є можливість працювати пів дня (до цього добре ставляться в університетах, і роботодавці надають багато робочих місць).
Індивідуальний підхід до студентів.Оцінюється не робота на кожній парі, а фінальна робота модуля, що має багато рівнів, питань та нюансів.
Предмети є рекомендованими, студент обирає сам, коли і на які пари йому приходити.Студент сам обирає, з яких предметів він здаватиме іспити у кінці семестру.

Отже, якщо ти прагнеш здобувати рейтингову європейську освіту, розширювати світогляд, навіть не знаючи німецької, нумо знайомитися з німецькою культурою під час роботи і вступати!

error: Content is protected !!