Європейські велосипедні реалії

Кожна сучасна людина не раз чула про те, як Європа “перебирається” на велосипеди. На сьогоднішній день у Німеччині нараховується близько 80 млн. двоколісних! Причини, з яких європейські жителі все частіше віддають перевагу альтернативному виду транспорту, дуже очевидні:

1. Екологічний рух. Відсутні шкідливі вихлопні гази.
2. Здоровий рух. Європейці дуже слідкують за своїм здоров’ям, вони не впустять нагоди проїхатися на велосипеді, так як це чудова заміна бігу для усіх вікових категорій людей.
3. Пунктуальний рух. Велосипедом можна об’їхати усі світлофори та затори і вчасно дістатися роботи. До речі, їхати в костюмі на велосипеді – це радше буденність для німців, аніж дивина!

Велоінфраструктура

Велосипеди через комфортність до вподоби у Німеччині абсолютно усім: поважним професорам та працівникам банків, сім’ям з дітьми, бабусям і дідусям – і от чим це пояснюється:

1. Не потрібно платити за місце парковки та бензин, витратитися на велосипед потрібно лише раз, а прослужить він довго. Для парковки є дуже багато місць, потрібно тільки мати з собою спеціальний замок.


2. Логістика міста дозволяє спокійно і не травматично добиратися з пункту А в пункт В навіть дітям: у Німеччині всюди є плавні спуски з бордюрів, велодоріжки усім містом, рівні дороги без ям і пошкодженого асфальту.


3. Громадський траспорт дає змогу велосипедистам спокійно розміщуватися посеред вагонів зі спеціальними позначками, велосипедистам навіть можуть поступитися місцем!


4. У малих містечках на рейс до роботи можна чекати годину, а велосипедом дістатися буде значно швидше і безкоштовно.

Права і правила

У Німеччині майже кожен тротуар поділено на дві частини: велодоріжка та пішохідна зона. Якщо пішохід ітиме велодоріжкою і його зачепить велосипедист, то пішохід залишиться винним, травмованим, а ще й штраф може заплатити.

Узагалі, у велосипедистів багато привілеїв: на дорогах у багатьох випадках вони мають перевагу над автомобілістами, за що їх недолюблюють.
Велосипедист може отримати штраф за їзду без шолому, а при травмі без шолому, страхова компанія не виплатить йому кошти.

Маленьких дітей возять у кріслі, що кріпиться до багажнику або у спеціальних візочках, а у школі за участі поліції проводяться спеціальні заняття, на яких юним велосипедистам пояснюють, які правила вони повинні дотримуватися. Наприклад, що про поворотах треба попереджати шляхом попереднього витягування руки згідно майбутню зміну напрямку руху. Або, що не можна переїжджати дорогу по зебрі, а потрібно обов’язково злізти з велосипеда.

Велосипеди на заробітках

Як відомо, наші роботодавці надають житло студентам, самостійно його шукати немає потреби, але буває так, що помешкання знаходиться на певній відстані від місця роботи, тож щоб не витрачатися на проїзд, роботодавці надають в оренду велосипеди, про переваги яких вже було розказано вище. Це означає економію на проїзних, бадьорість зранку, свіже повітря перед та після роботи.

Крім того, велосипед стане студентам у нагоді під час вихідних, так як у Німеччині часто можна зустріти Radwege – велошляхи, що простягаються вздовж мальовничих та просторих німецьких пейзажів.

error: Content is protected !!