Думаєш, що в Німеччині крута медицина і всі дуже пристойно заробляють? Вважаєш, що як тільки отримаєш заповітний Ausweis (паспорт), відразу станеш багатим і щасливим? Що ж, давай розберемося в цих питаннях, сьогодні ми розберемо реальні мінуси життя в Німеччині.

Яким би гарним не здавалося життя з боку в Німеччині з її фахверковими будиночками, ковбасками і пивом, швидше за все при приїзді як турист ви не помітите недоліків, але ви відчуєте ці мінуси при переїзді на ПМЖ.

1. Мова

Вивчили ви, значить, мову, приїжджаєте з великого міста в маленьке або просто в іншу федеральну землю і знайомтеся – діалект. Ті, хто не будуть в курсі про діалекти, відразу ж заплутаються і не зрозуміють нічого. Берлінський, саксонський, гессенський – всього їх існує 53.

2. Податки

Високі зарплати в Німеччині йдуть рука об руку з високими податками. Принцип такий: чим більше заробляєш, тим більше платиш. Дуже логічно, але німців такий принцип не радує. Всього в Німеччині 45 видів податків і не всі вони звучать логічно: податок для власників собак, податок на оцтову кислоту, ігристі вина, енергію, розважальні заходи, каву, пиво, полювання, другий будинок або квартиру і, навіть, церковний податок. Багато дістається несімейним людям, людям без пари. Під виглядом податків у них вираховується мало не половина зарплати. А навіщо їм, все ж потрібно вкладати в сім’ю!

3. Німецька медицина

Якщо ви з застудою, зубним болем або висипом звернулися до сімейного лікар і він виписав вам вітаміни – це в порядку речей. Він також запитає, чи достатньо ви п’єте води і як багато нервуєте. Система побудована так: з будь-якою хворобою ви повинні спочатку прийти до сімейного лікаря. Якщо він побачить, що вам дійсно потрібна консультація вужчого фахівця, тільки тоді можна буде отримати направлення. Ви потрапите туди без живої черги, але не поспішайте радіти: термін може бути через місяць або два. Тому німці дуже стежать за своїм здоров’ям! До речі, медицина не те, щоб безкоштовна: німці оплачують медстраховку, а вона теж недешева.

4. Бюрократія

Рівень бюрократії в Німеччині б’є всі рекорди. Якщо ви думали, що у нас в країні все погано з цим (“я приніс довідку, а до неї потрібно прикласти ще п’ять !!”), то не поспішайте розчаровуватися, в Німеччині з цим ще суворіше. Довге очікування термінів і дуже багато паперової роботи чекають на кожного новоприбулого в Німеччину.

5. Робота в команді

Якщо вам доведеться працювати з німцями в одній команді або підгрупі, то ніхто не буде геть зі шкіри лізти, щоб впоратися вчасно. Навпаки, дуже багато німців працює в комфортному для них режимі.

6. Оренда житла

Можливо, багато хто здивується, але німці – народ завзятих квартиронаймачів – більше половини житла в Німеччині займають квартиранти. Справа в тому, що ціни на нерухомість в Німеччині дуже високі, тому при пошуку квартири потрібно бути готовим до того, що перед вами може вишикуватися черга в 20 чоловік.

7. Закони

Якщо ви не знаєте місцевих законів, то вам буде дуже легко потрапити на будь-який штраф. Наприклад, якщо ви вийдете на дитячий майданчик, і на вас будуть насуватися оси, то не поспішайте їх вбивати, в такому випадку вас буде чекати штраф в кілька тисяч євро! Якщо ви захочете завести вдома тварину – потрібно буде дуже ретельно ознайомитися з Законом про захист прав тварин, а за неприбрані відходи після прогулянки з собакою ваш чекає штраф до 150 євро. Також не залишається безкарною неправильне сортування сміття: за викинуту в загальний контейнер лампочку і батарейку вас чекає штраф в розмірі близько 5000 євро!

8. Платний туалет

Напевно, всі знають про всесвітню безкоштовну мережу громадських туалетів МакДоналдс. Це не стосується німецьких закладів, так як громадські туалети навіть в торгових центрах – платні! Вони можуть коштувати від 50 центів до 1 євро. Найчастіше поруч зі входом сидить людина з тарілочкою, в яку потрібно покласти монети. Якщо цього не зробити, Ви будете засуджені! Виняток – заклади, де ви є гостем.

9. Холодно в хаті взимку

Такий мінус обумовлений нещадною економією німців на опаленні. Їх в цьому можна зрозуміти: рахунки за опалення приходять шалені. Тому, щоб не розоритися, доводиться частково мерзнути.

10. Неділя

У неділю більшість торгових центрів, продуктових магазинів та установ закриті! Навіть у великих містах в цей день багато районів пустують. Але якщо все-таки ви не закупилися їжею на вихідні, а їсти хочеться – для таких випадків існують, іноді цілодобові, ларьки Spätkauf, пекарні, також деякі магазини в центрі можуть бути відкритими.

11. Інтернет

Він дуже дорогий в Німеччині, а ще зв’язок ловить не скрізь, і взагалі він повільний. За скачування заборонених піратських матеріалів вас також чекає високий штраф.

12. Біженці

Що говорити, Німеччина мультинаціональна, але мова не про це. Йтиметься про курси німецького, на які їх відправляє держава. Почуття відповідальності у них при цьому відсутнє, тому вчитися тим, хто дійсно хоче вивчити мову, там вкрай важко, так як їх однокурсники не бажають ні розвиватися, ні соціалізуватися в Німеччині.

Звичайно, ідеальної країни не існує, якщо покопатися, кожен зможе знайти ще не один десяток мінусів життя в Німеччині, але з усім можна змиритися і до всього можна звикнути, якщо цього сильно хотіти!

error: Content is protected !!