Які документи повинні мати кандидати на участь у програмі Ferienjobzav, Ferienjob, Ferienbeschäftigung, Робота в Німеччині?

1. готовий біометричний закордонний паспорт;
2. два оригінали довідки із ВНЗ на спеціальному бланку Біржі праці Німеччини (тут бланк і зразок заповнення);
3. довідка від ВНЗ, у якій вказано, що студент навчається в даному ВНЗ, на такому-то курсі, такого-то факультету, іноді вказується початок та закінчення навчання (бакалаврату або магістеріуму) та ціль видачі довідки (“для участі у міжнародній студентській програмі”) – такі довідки українською видає будь-який деканат, англійською/німецькою – міжнародний відділ**.
4. заповнене резюме встановленого зразка.

*Біржа праці Німеччини пізніше за необхідності може також запросити переклад на німецьку мову студентського квитка та залікової книжки (з нотаріальним завіренням перекладу).

**Якщо довідку не видають іноземною мовою, її потрібно буде перекласти (це додаткові витрати, тож намагайтеся звернутися саме в міжнародний відділ) в бюро перекладів та завірити печаткою (у самому бюро). Бюро перекладів, що працює у Вайбері за хорошими цінами зі знижкою 10% (якщо вкажете, що ви з центру Юнікс і хочете перекласти довідку на німецьку мову для участі у міжнародній програмі): 0955550501, але можете обрати бюро самостійно. Якщо будете перекладати у цьому бюро, ви надішлете скан або фото довідки у вайбер, а оригінал перекладу з печаткою прийде нам на адресу офісу. Оригінал довідки, виданої в деканаті, надішлете з усіма іншими документами паперовою поштою.

Просимо звернути увагу, що ми не повертаємо отримані документи назад. 

З чого потрібно почати оформлення на програму?

Будь ласка, заповни анкету учасника за цим посиланням. Далі ми зв’яжемося з Тобою і повідомимо про подальші кроки.

Чи грає роль, яку спеціальність вивчає студент чи з якого факультету? Це програма виключно для німецьких філологів?

Ні, не грає. Брати участь у програмі до Німеччини можуть абсолютно усі студенти ВНЗ незалежно від їх спеціальності. Головне – це мати рівень німецької мови від А2 (але у нас є вакансії і без німецької мови) та не бути студентом останнього року навчання.

Як правильно заповнити довідку із ВНЗ?

Будь ласка, ознайомся тут із нашими інструкціями та порадами.

На який період студенти можуть їхати на роботу до Німеччини?

Студенти мають право працювати 90 днів на рік протягом своїх літніх канікул.  

Чи виготовляється віза для учасників?

Ні. Усі учасники використовують біометричні закордонні паспорти для перетину кордону ЄС. Однак ця зручність має і негативну сторону – на дорогу та роботу в Німеччині учасники мають лише 90 днів.

Чи проводите ви презентації, де можна було б зустрітися із представниками німецьких роботодавців?

Так. Щороку представники німецької агенції приїжджають до України для проведення зустрічей із зацікавленими студентами. Переглянь відео-презентацію, що мала місце у Січні 2019 року. Також у Листопаді 2019 року мала місце Ярмарка Вакансій у КНЕУ. Щоб не пропустити подальші презентації, слідкуйте за новинами на нашому сайті та Facebook. 

Чи обов’язково приїжджати до Києва на презентацію чи проходження співбесіди?

Ні, відвідування презентації бажане, але не обовязкове. Заповни цю анкету учасника і очікуй на інформацію щодо вашої співбесіди. Часто вакансії не потребують співбесіди. Але якщо така необхідність є, Ти зможеш пройти її по Skype або Whatsapp. Звичайно, німецькою мовою.

Чи повинен (повинна) я вам щось платити за проходження співбесіди?

Ні. Участь у Ярмарці вакансій, а також проходження співбесіди є безкоштовними. Лише якщо студент отримує пропозицію роботи і погоджується на неї, починаються оплати за наші послуги. Інформацію щодо етапів оплати дивися нижче. 

Що б ви порадили студентам, які хотіли б отримати роботу в Німеччині?

Ми радимо не зволікати і серйозно працювати над своєю німецькою мовою. Швидкі і недорогі вечірні курси для різних рівнів від нашого центру допоможуть тобі. Студенти із найкращим рівнем одразу отримують хороші пропозиції роботи.  

Яким чином студенти отримують роботи? Ви надаєте список вакансій?

Студентів може чекати співбесіда із німецькою агенцією, яка проводить відбір на роботи, але не на всі вакансії. Розмова має на меті перевірку рівня німецької мови та особисте знайомство. Вакансія може пропонуватися у результаті співбесіди німецькою мовою або, якщо це не потрібно, виходячи з Твоїх інтересів та soft-skills. Список вакансій, які пропонувалися 2019 року можна знайти за цим посиланням

Яка вартість ваших послуг? Які етапи оплати?

За свою роботу ми, агенція “Юнікс”, беремо 350-450 євро (у залежності від вакансії), що включає власне вакансію, страховку, допомогу в оформленні пакету документів, пересилання документів до Німеччини, дозвіл на роботу від Біржі праці Німеччини, підтримку на всіх етапах, включаючи консультації з приводу купівлі квитків до Німеччини і подібні нюанси. Оплата за послуги відбувається частинами: 100 євро після отримання вакансії (за результатами співбесіди із німецьким роботодавцем або його представником), решта – після отримання нами дозволу на роботу.  Усі оплати відбуваються у гривні, згідно договору між нами і на офіційний рахунок агенції.

Якщо я відмовлюсь від подальшої участі після оплати першої чи другої частини, я зможу отримати ці кошти назад?

Ні, у цьому випадку ми не повертаємо кошти. Учасникам потрібно одразу прийняти рішення щодо серйозності намірів.

Які ще витрати, пов’язані із програмою, на мене чекають?

Учасники самостійно купують квитки до Німеччини. Орієнтовна вартість: 100 євро на автобус (в одну сторону), 100-150 євро на літак (в одну сторону). Учасникам потрібно мати кишенькові кошти на перший місяць життя у Німеччині. 200 євро буде достатньо.  

Чи потрібно мені купувати медичну страховку?

Учасники отримують медичну страховку від нас разом із дозволом на роботу.

Чи буде у мене WI-FI в наданому житлі в Німеччині?

Швидше за все, ні. Німецькі орендодавці платять великі штрафи за скачування студентами в Німеччині піратських матеріалів з інтернету. Тому для зв’язку і доступу в інтернет у тебе буде сім-карта. Інтернет може бути в найближчих кафе, ресторанах, готелях і на робочому місці.

Чи підійде ця програма студенту, який ставить за мету заробити гроші?

Цілком. Робота у сфері послуг передбачає погодинну оплату (від 25 до 45 на тиждень). Робота в сільському господарстві підійде мотивованим заробляти гроші студентам (оплата за результатами роботи). Безумовно, учасники зароблятимуть достатньо для того, щоб оплачувати харчування, житло, транспорт, і певні кошти лишатимуться (за нашими розрахунками – від 700 до 1000 євро). Також, ми б рекомендували цю програму студентам, які хочуть цікаво провести літо, отримати досвід роботи в мультинаціональному колективі, подорожувати Європою, значно поліпшити свою німецьку мову або планують навчатися у Німеччині.

Де проживають учасники програми та скільки платять за оренду?

Усі учасники програми забезпечуються житлом. Вартість житла варіюється від 250 до 400 євро на місяць з людини. Орендна плата береться із заробітної плати учасника. Як правило, учасники проживають у квартирах разом із іншими студентами. 2-4 людини на кімнату. Інколи учасників розміщують в Університетських гуртожитках. Усі умови проживання відповідають німецьким стандартам. Усі умови оренди будуть відомі учаснику задовго до виїзду. Перегляньте фото від наших учасників за цим посиланням.

Канікули в моєму ВНЗ починаються з 1 Травня і тривають до 30 Вересня. Чи можу я почати в Травні або працювати до кінця Вересня?

Так. Наші роботодавці дуже зацікавлені у студентах, які можуть починати роботу у Травні або ж залишатися до кінця Вересня. Такі кандидати матимуть дуже високі шанси на роботу.

Яка офіційна назва програми? Де про неї можна прочитати?

Програма має офіційну назву Ferienbeschäftigung. Її ще знають під назвами Ferienjobzav, Ferienjob, що перекладається українською як “працевлаштування протягом канікул”.Детальніше про умови програми можна ознайомитися на офіційному сайті Біржі праці Німеччини (є німецька та англійська версії сайту).

В чому переваги програми Ferienjobzav, Ferienbeschäftigung, Робота в Німеччині?

Це на 100 відсотків легальний спосіб роботи в Німеччині. Дозвіл на роботу видається Біржою праці (ZAV) та підтверджує право студента працювати на конкретного роботодавця визначений період часу. Таким чином, учасники знатимуть, що їх роботодавця було перевірено та підтверджено його репутацію.

Які роботи студентам зі знанням мови ви пропонуєте в Німеччині? Скільки робочих годин на тиждень мають учасники? Чи матимуть учасники вихідні?

Ми пропонуємо студентам роботу в супермаркетах, мережах фаст-фуд, кафетеріях, готелях, магазинах різного роду. Студенти матимуть від 25 робочих годин на тиждень. Роботодавці самостійно визначатимуть кількість годин для кожного працівника залежно від старанності працівника, погодних умов, які впливають на потік клієнтів, та інше. Учасники матимуть мінімум 1 вихідний на тиждень.

Який рівень німецької мови ви вимагаєте від кандидата, та яким чином він перевіряється?

Ми просимо, щоб кандидати володіли німецькою мовою на рівні не нижче А2 вже на момент звернення до нас, якщо мова йде про вакансії у сфері послуг. Звичайно, чим вищий рівень німецької має кандидат, тим більші в нього шанси пройти співбесіду та отримати кращу пропозицію роботи. Із кожним кандидатом буде проведено співбесіду представником німецької агенції, яка представляє інтереси працедавців. Після розмови стане зрозуміло, чи кандидат відповідає вимогам щодо мови та особистісних характеристик. Робота в Німеччині вимагає від студентів високої самоорганізації та дисципліни.

Яка роль Біржі праці (ZAV)?

ZAV це відділ при Біржі праці Німеччини, який відповідає за працевлаштування іноземців в Німеччині. Цей відділ приймає запити на працевлаштування, перевіряє інформацію про аплікантів та роботодавців, і, в результаті, виносить рішення про те, чи видавати конкретному апліканту письмовий дозвіл на роботу в Німеччині.

Який рівень заробітної плати мають студенти?

Студенти зі знанням мови отримають від 9 євро на годину. Щороку рівень оплати росте.

Чи можуть студенти заочної форми навчання брати участь у програмі Робота в Німеччині?

Так, за умови, що вони мають біометричний закордонний паспорт.

Чи шукаєте ви роботи на замовлення?

Ні. Ми пропонуємо лише вакансії, що надаються нашими партнерами з Німеччини. 

Чи сплачують студенти податки із заробітної плати? Чи можна буде ці кошти повернути та скільки відсотків?

Так, учасники програми  будуть сплачувати податок на заробітну плату. Орієнтовно 11-14 відсотків щомісяця. Ці кошти можна буде повернути.  За умови, що студент заробив в Німеччині до 8 тис євро, можна буде повернути 100% сплачених податків. Ми допоможемо студентам заповнити заявку та зібрати необхідні документи на повернення податків. Детальніше про це можна прочитати у цьому розділі.

Чи можуть працювати у Німеччині студенти останнього року навчання?

Зв’яжіться із нами (вайбер/телеграм 0935784925). Нам є, що вам запропонувати.

error: Content is protected !!