1. Німецький рахунок
2. Інтернет і зв’язок
3. Страховка
4. Трансфер до місця роботи
5. На що у валізі звернути увагу
6. В автобусі
7. Кишенькові кошти
8. Для перетину кордону
1. НІМЕЦЬКИЙ РАХУНОК
Тут ми розповідали, для чого його відкривати, як і де це зробити онлайн, як керувати коштами та як повертати податки.
2. ІНТЕРНЕТ І ЗВ’ЯЗОК
Щоб почувати себе незалежним від відкритих точок доступу до Інтернету, необхідно мати з собою сім-карту, що вільно діє на території Німеччини, щоб мати можливість зателефонувати роботодавцеві, в екстренні служби, зв’язатися з перевізником і так далі.
Далі наші рекомендації, що стосуються найкращого бюджетного варіанту сім-карти.
1. Не менше, ніж за 10 днів до від’їзду, замов собі картку (тобі привезуть її додому за вказаною адресою), вона набагато дешевша, ніж місцеві німецькі (350 грн), у тебе буде 4 ГБ інтернету, які допоможуть тобі дзвонити в месенджерах та дивитися дорогу (у тебе не вийде активувати німецьку картку, так як в Німеччині кожна картка реєструється на конкретне ім’я, і має бути Посвідка на постійне проживання, якої в тебе не буде).
2. Як замовити.
3. СТРАХОВКА
Будуть надані дві страховки: одна включена у вартість туристична страховка для випадків у позаробочий час, інша – від роботодавця для випадків у робочий час, іноді безкоштовна, іноді – 1 Євро/день.
Про туристичну страховку, страхові випадки, суму покриття детально тут.
4. ТРАНСФЕР ДО МІСЦЯ РОБОТИ
В основному, студенти мають дістатися місця роботи самостійно, але ми не можемо залишити це питання у сьогоденній ситуації напризволяще, тож далі підказки з приводу безпечного трансферу до місця роботи:
1. квитки на діючі рейси до Берліна радимо купувати тут, так як студенти, що їздили влітку, доїжджали з цим перевізником 100-відсотково (їде через Угорщину, а не через Польщу, де є великі затримки), тоді як інші перевізники, такі як Еколайнс, припинили роботу.
– завантаж на телефон два додатки: BVG Fahrinfo Berlin (прокладає точний маршрут до місця призначення) i Berlin Subway: BVG U-Bahn map (карта метро з усіма гілками та переходами) – тобі потрібно буде доїхати до твого міста, в основному це через Берлін.
2. окрім попереднього варінта існують ще два у позаковідний час (зараз вони НЕДОСТУПНІ): потяг та літак. Безпечно і недорого квитки радимо купувати тут на потяг, тут і тут на літак. Для зручності можна завантажити додатки Deutsche Bahn, WizzAir, Ryanair.
3. мовний бар’єр: якщо ти не спілкуєшся німецькою, але знаєш англійську – використовуй її, майже усі знають англійську і зможуть допомогти купити квиток на міський транспорт, вказати дорогу чи розібратися в місцевій інфраструктурі. Якщо ти не знаєш жодної мови, скористайся голосовим перекладачем або звичайним перекладачем, до цього у Європі ставляться нормально.
4. за день до виїзду потрібно здати тест на ковід і взяти негативний тест з собою на кордон.
5. НА ЩО У ВАЛІЗІ ЗВЕРНУТИ УВАГУ
Перш за все потрібно правильно підібрати гардероб на 2-3 місяці: вивчай місцевий клімат. Також треба взяти робочу форму та лаконічне зручне чорне взуття і зарядні пристрої. Засобів гігієни бери по мінімуму: краще не везти усі банки із собою, у Німеччині вони дешеві.
Обов’язково перевір наявність ліків, які можуть знадобитися: алергія, спеціальні ліки (наприклад, діабетичні), ліки від розладів, болей і застуди – у Німеччині ліки в основному видаються за рецептом, а прийом у лікаря платний і його можна довго чекати.
Потурбуйся також про такі необхідні речі як окуляри, лінзи та догляд за брекетами.
6. В АВТОБУСІ
Одяг: зручний, натуральний, візьми додаткову кофту, так як температура вночі і вдень різна.
Що можна і не можна провозити: звертай увагу на правила для АВТОБУСІВ.
Їжа: якщо будеш брати перекуси з ковбасою, м’ясом, сиром, молочною продукцією, з’їж це до кордону – там це конфіскують або затримають автобус.
Фунціонал автобусу: є їжа та напої, туалет (обов’язково бери з собою монети по 1-2 Євро, так як туалети на автобанах платні, також їжа і напої), кондиціонери, телевізори, великі зручні крісла.
Інше: радимо взяти пов’язку на очі для сну, беруші, щось м’яке для сидіння та надувну подушку; також иалу сумку, що буде постійно під рукою (документи, гаджети, гроші).
7. КИШЕНЬКОВІ КОШТИ
На перший час бажано взяти з собою кошти (на дорогу, харчування, засоби гігієни, на речі, які можна забути вдома) – приблизно 200 Євро. Особисто мені вистачало на перший місяць 70, так як ми мали харчування.
8. ДЛЯ ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ
Необхідно взяти з собою наступний перелік:
– усі документи, що ми передаємо з Німеччини (дозвіл на роботу, договори, зобов’язання надати житло і т.д.);
– страховка, яку ми надамо безкоштовно;
– закордонний діючий біометричний паспорт, строк дії якого завершується більш ніж за 3 місяці після перетину кордону;
– студентський квиток/перекладена на німецьку і завірена нотаріально довідка студента із ВНЗ;
– внутрішній український паспорт;
– готівку або перекладену на німецьку мову вивписку з картки, що на ній є певна сума коштів;
– негативний тест на коронавірус, зроблений не більш ніж за 36 годин до перетину кордону.